Hakkımızda

Kim Bu Diriliş Nesli ?

Paylaşmak İsterseniz.

Diriliş Nesli Dergisi herhangi bir kişiye, kuruma, topluluğa bağlı olmayıp herhangi bir şahsın savunuculuğunu da yapmamaktadır. Ancak Diriliş Neslinin her ferdi, “Taraf tutmayan insan, şahsiyeti felce uğramış insandır” düsturuyla dünyadaki tüm çocukların; ırkı, dini, tabiiyeti hasebiyle zulüm gören mazlumların; evrensel insan haklarının; Hak yol üzere hakkın ve haklının savunuculuğunu kendine vazife bilmiştir. Derdimiz ve davamız Hak ve hakikat ile sabittir. Bu davaya gönül vermiş kıymetli birçok büyüğümüz kendi dönemlerinde nesil ve gençlik tasavvurlarını muhtelif isimlerle ifade etmişlerdir. Mehmet Akif Ersoy “Asım’ın Nesli”, Necip Fazıl Kısakürek “Büyük Doğu”, Mehmet Akif İnan “İslam Gençliği”, Sezai Karakoç “Diriliş Nesli” olarak geçmişten bugüne gençlikten beklentisini umut ve heyecanla bizlere emanet eden büyüklerimizdendir.

Üstadların nazarından kendimizi, niyetimizi ve gayemizi ifade cüretinde bulunacak olsak;

Sezai Karakoç: “Bir Diriliş Cephesi bulunduğuna ve kendimin de o cephede bir savaş adamı olduğuna, olmam gerektiğine inanıyorum.”

Necip Fazıl Kısakürek: “Kim var?’ diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert ‘ben varım! ‘ cevabını verici, her ferdi ‘benim olmadığım yerde kimse yoktur!’ fikrini besleyici bir dava ahlakını pırıldatıcı bir gençlik.” 

Nuri Pakdil: “Ben, antikapitalist, antifaşist, antinazist, antisiyonist, antisosyalist ve en önemlisi de Türkiye özelinde olmak üzere antifiravunist bir bilince ve iradeye sahip devrimci bir yazarım.”

Mehmet Akif İnan: “Ey nebilerin, velilerin, şehitlerin, fatihlerin, sadıkların, aşıkların varisi, hayrülhalefi gençler!”

Abdurrahim Karakoç:

Geri dönmek yoktur güneş doğmadan

Rahmet nuru karanlığı boğmadan

Hakikat yolunda boyun eğmeden

Gerekirse öleceksin tamam mı?”  

Salih Mirzabeyoğlu : “Herkes putuna sahip çıksın çünkü o putları yıkmaya mecbur ve memuruz.

İsimler ve tabirler farklı olabilir ancak davamız, bu davada iz sürdüğümüz yolumuz, yola çıkarken ettiğimiz duamız ve niyetimiz birdir. Diriliş Nesli Dergisi zamana, mekana, olaylara, kişilere bağlı kalmaksızın korkmadan, yılmadan, yorulmadan elini altına koyduğu taşın ağırlığının farkında olup o taşı yerinden oynatma derdini paylaştığı yazarları ile çalışmalarına devam etmektedir.