NELER YAZDIK?

Hz.Muhammed

Paylaşmak İsterseniz.

Kalbimizde muhabbetin, ruhumuzu çepeçevre saran huzurun, seni sevmenin seni tanıyarak sevmenin huzuru… Her okuduğumda sana sevgimi daha da hissettiren “Andolsun ki, size içinizden öyle bir peygamber geldi ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. Size çok düşkündür, müminlere karşı çok şefkatli ve merhamet doludur.” (tevbe-128,129) âyet-i kerîmesi.

Sevgimle birlikte, yaşadığın zulümleri okudukça-dinledikçe içimde dinmek bilmeyen öfkem ve bu öfkemin sönmemesi için de dilimden eksik etmediğim duam. Dava kardeşimin dediği gibi düşmanın şereflisine denk gelemedik ama öfkenin soylusu için dua ediyorum Ya Resulallah. Zira şahidiz zalimin zulmüne, şahidiz mazlumun ahına, şahidiz nefes almaya ar ettiğimiz bu çağa. Şahidiz, devirdiğimiz her günün içindeki onca iğrençliğin arasında senin adını diline dolayan, senin nurunu gölgelemeye çalışan, senin sevginle imanını tamam edenlere Firavunu aratmayan mahluklara. Sen de şahit ol Ya Resulallah! Aldığımız nefesin vadesi doluncaya dek elimizle, dilimizle, kalemimizle, kalbimizle karanlık sîretlerin karşısında dimdik duracağımıza.

Bir yanımız dimdik bir yanımızsa acziyetinden iki büklüm huzurda. Yaşadığın onca acıya rağmen davanın arkasında dağ gibi duruşunun gölgesini göremiyoruz kendimizde. Allah ile sanki anlaşma yaparcasına duamız kabul olmadı diye mızmızlanıyoruz, mutlu olduğumuzda şükrü eda ediyoruz da ya mutsuz olduğumuzda…Önümüzde gafletten bir perde var Resulallah kaldıramıyoruz onu, doğru olanı biliyoruz fakat zaman oluyor ki kendimize dahi söyleyemiyoruz. Harekete geçelim diyoruz da sözle dahi yanlışa yanlış demeye varmıyor dilimiz bazen.

İmanımız nefsimizle savaş halinde bu çağda. İmanı kurtarmak ve korumak çağın cihadı haline geldi. Amellere nefs karışıyor, namazlarda huşu kalmadı. Erken kalkmak, sakal bırakmak, yeme içme-temizlik alışkanlığın… Seni ve senin izlerini silmeye çalıştıklarından beridir gericilik diye yaftalanan ne kadar sünnetin varsa türlü isimlerle piyasasında satışa sunuluyor artık. İslam’ı hakir görüp dünyada gücü getiren ne varsa din belliyorlar kendilerine.

Anlamıyorlar seni Ya Resulallah… Davanı sahiplenişini, ümmetine merhametini, muhabbetini idrak eyleyemiyorlar… Küçük bir çocuğun kuşu öldüğü için seni taziyeye götüren hassasiyetinin kokusu dahi kalmadı bu çağda. Kardeşlerimize zulmedilmesi, ümmetinin feryadı yaprak kımıldatmıyor cihanda. Çocukların katli hiçe sayılıyor… Sonra yine anımsıyorum -seni üzmüşler bu hayatta, biz kimiz ki Ya Resulallah..-

“Sana muassır bir vücut olmadığımdan dolayı müteessirim Ey Muhammed”.

Salat ve Selam Sana Ya Resulallah..

Gulsah Tabak Author
Dava insanı. Vatan sevdalısı. Biraz mühendis cokça öğretmen.
×
Gulsah Tabak Author
Dava insanı. Vatan sevdalısı. Biraz mühendis cokça öğretmen.
Latest Posts